Жељко Јоксимовиќ ја крена охридската публика на нозе

Со концерт на балканската ѕвезда Жељко Јоксимовиќ во салата на спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“, синоќа започна прославата на големиот христијански празник, Богојавление – Водици. Вечерва во ЦК „Григор Прличев“ концерт ќе одржи хорот „Св. Злата Мегленска“. 

Од Општина Охрид, годинава за најмасовниот христијански празник Богојавление – Водици, празничната програма ја распределија на повеќе денови, од 17-ти, а ќе трае до 20-ти јануари.

This slideshow requires JavaScript.