За Први мај, локален пороен дожд и грмежи

Утре претпладне ќе биде умерено облачно и топло со сончеви периоди, а околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

 Извесно преодно подобрување на временската состојба со посончево време ќе има во петок. Од сабота попладне се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Извор: Нет Прес