РК Металург – РК Вардар финале на ракометниот КУП на Македонија

Во денешните полуфинални натпревари екипите на РК Металург и РК Вардар со рутинска игра ги победија екипите на Тинекс Пролет и Зомимак и се пласираа во големото финале кое ќе се изигра утре, 18 мај ( недела ) со почеток од 17 и 45 минути.

P1070147