Пет годишно девојче почина при пад од зграда во Струга

Вчера околу 19:00 часот во Струга на улица „Ристо Крле“од зграда од 5-ти спрат паднало пет годишно девојче и истото било пренесено во МЦ-Струга каде што од страна на лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршил Ј.О. и увидна екипа од ПС Струга, а по наредба на Ј.О. телото на починатото девојче е предадено на семејството за погреб.