Вардар ќе игра против Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на шампиони

Екипата на Вардар ќе игра против Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на шампиони.

Термините за одигрување на натпреварите ќе бидат дополнително утврдени, каде што првиот натпревар треба да се одигра во Скопје на 12 или 13 јули, додека пак повратниот дуел треба да се игра една недела подоцна во Загреб на 19 или 20 јули.

WebOhrid