Охриѓанка го пријавила својот брат за исчезнат

Вчера во ПС – Охрид Н.К. (37) пријавила дека на 14.01.2017 година од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот брат Т.Ѓ.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.