РК Охрид го победи Волендам и оди во следната рунда од ЕХФ Купот

РК Охрид го победи Волендам во рамките од првата квалификациона рунда од Европскиот ЕХФ Куп.

Првиот натпревар заврши нерешено 24-24, додека пак денешниот натпревар охриѓани успеаа да го добијат со 24-23 и со вкупен резултат 48-47 да се пласираат во следната рунда од Европскиот ЕХФ Куп.

Во следната рунда, Охрид ќе игра против Порто.

WebOhrid