Горивата поскапуваат за еден денар

Според најновата Одлука на Регулаторната комисија за енергетика на Македонија, од вечерва по полноќ малопродажните цени на нафтените деривати согласно

повеќе...

Работна посета на претседателот Иванов на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, од денеска – 30 октомври 2017 година, престојува во работна посета на Обединетото

повеќе...