Одржана спортската манифестација „Трчај, играј, активирај се“

Денес се одржа спортската манифестација под мотото ,,ТРЧАЈ, ИГРАЈ, АКТИВИРАЈ СЕ” која е во рамки на одбележување на Денот на

повеќе...

Дарко Панчев промовиран за нов спортски директор на Вардар

Фудбалскиот клуб Вардар објави дека легендата на клубот Дарко Панчев, е промовиран за нов спортски директор на „црвено-црните“. Денеска на

повеќе...

Вардар ќе игра против Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на шампиони

Екипата на Вардар ќе игра против Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на шампиони. Термините за одигрување на

повеќе...