Македонското друштво „Илинден“ – Тирана, започна кампања „Горе главата – Изјасни се дека си Македонец!“

Македонското друштво „Илинден“ од Тирана, започна кампања „Горе главата – Изјасни се дека си Македонец!“ „Илинден“ ги повикува сите Македонци

повеќе...

Објавен првиот број од весникот за заштита на регионот на Охридското Езеро, поддржан од УНЕСКО

Како дел од активностите предвидени со Проектот за интегрална заштита на културното и природното богатство на Охридскиот регион поддржан од

повеќе...

Колумна на МНР Никола Попоски за весникот „Франкфуртер алгемајне цајтунг“

Што може да стори Грција за подобрување на својот углед? Наплив на мигранти, конфликти во соседството, голем должнички товар, недоволно

повеќе...

Весник „Вест“: Митрополитот Тимотеј за Велигден го обнароди Христовото раѓање

Според весникот „Вест“, за Велигден се прославува Христовото раѓање. Како што е објавено на насловната страна од вчерашното издание (14

повеќе...