ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните да се водат согласно законите по пријавата на граѓаните за дивоградба

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Ги повикуваме надлежните институции СВР Охрид, Градежниот инспекторат, Јавното обвинителство

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод 23 Октомври, Ден на македонската револуционерна борба

По повод празникот 23 октомври – Ден на македонската револуционерна борба, ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати честитка во која стои: „ВМРО-ДПМНЕ

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС одговорете веќе еднаш пред охриѓани колку штета направивте!?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати контра-реакција на реакцијата од СДС поврзана со прес-конференцијата на директорот на ЈП „Градски гробишта“, Зоран Симоновски.

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Јован Стојаноски да одговорат зошто ја стопираа изградбата на автопатот Охрид-Кичево?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „СДС се неспособни и целосно неодговорни кон граѓаните. СДС во

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали прекинувањето на проектот за Центарот за култура значи живот за Охрид и охриѓани?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „ВМРО-ДПМНЕ бара од СДС веќе еднаш јавно да излезат и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е изгубена и единствено што знае е да копира туѓи проекти и со нив да се фали!

Во врска со прес-конференцијата на Бесим Демиров, реакција испрати ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид, во која стои: „СДС е изгубена и почна

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е дувло и синоним за пропаст

Во врска со денешната прес-конференција на кандидатот за градоначалник Јован Стојаноски, реакција испрати ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид во која стои: „Денешната

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Како ќе се грижи Ногачески за Општина Дебрца, кога кровот на неговиот дом е тотално распаднат

ОИШ ВМРО-ДПМНЕ Дебрца испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Кандидатот за градоначалник од СДС кој е завземен од небулозната

повеќе...

Тилевски најави партерно уредување, изградба на пешачки и велосипедски патеки во Охрид

Кандидатот за градоначалник на Охрид, од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Митко Тилевски денес одржа прес-конференција, на која ги најави новите проекти: Партерно уредување,

повеќе...