Кривична пријава за две лица кои изготвиле лажни испратници за дрва

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „измамување на купувачи”, продолжено казнено дело ,,фалсификување или уништување на деловни

повеќе...

Засадени садници во рамки на акцијата „Ден на дрвото“

Министерот без ресор Џери Наумов во придружба на претседателката на Советот на општина Охрид, Гордана Коњановска и заменик градоначалникот, Ангел

повеќе...

Царинската управа се вклучи во акцијата „Ден на дрвото – Засади ја својата иднина“

Царинската управа на Република Македонија, како во сите досегашни акции, активно се вклучи и во осумнаесеттата по ред акција „Ден

повеќе...

Најмладите од ОУ „Григор Прличев“ се вклучија во акцијата „Садница плус“

По повод Денот на дрвото, денес учениците од Основното училиште „Григор Прличев“, Охрид, на одделенските часови се вклучија во одбележувањето преку

повеќе...

Одбележување на 3.Декември – Меѓународниот ден на лицата со хендикеп и Денот на дрвото

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов во пресрет на 3 Декември, Меѓународниот ден на лицата со хендикеп, денеска прими

повеќе...