Градоначалникот Бакрачески на снимањето на филмот „Дедо и внук“

Градоначалникот Никола Бакрачески, денес, присуствуваше на снимањето на филмот „Дедо и внук“ што е во режија на охриѓанецот Илија Пиперкоски.

повеќе...

Отслужена света литургија во манастирот „Св. Јован Богослов“ Канео

По повод празникот Светли Четврток, во манастирот „Св. Јован Богослов“ Канео во Охрид, денес беше отслужена света архиерејска Литургија, на

повеќе...

Отслужена литургија во манастирот „Св. Јован Богослов“ – Канео

Денес на празникот Собор на свети Јован Претеча и Крстител, во манастирот „Св. Јован Богослов“ – Канео во Охрид, беше отслужена

повеќе...