Кривична пријава за стружанец кој градел без одобрение за градба

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправно градење“ и „узурпација на недвижност“ криминалистичката полиција Струга, поднесе кривична

повеќе...

Кривична пријава за две лица од Дебар поради нанесување тешка телесена повреда

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“, полициската станица од Дебар поднесе кривична пријава против

повеќе...

Коалициските партнери на СДСМ дадоа едногласна поддршка Заев да биде мандатар на новата Влада

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со претседателите на коалициските партнери на СДСМ. На состанокот сите партнери од

повеќе...

Дипломи за втората генерација магистри од подружницата на Универзитетот „Франклин“ во Македонија

Заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски присуствуваше на свеченото доделување дипломи на втората генерација магистри на Франклин Универзитетот

повеќе...

ДЗС: Во вториот квартал годинава 6.687 слободни работни места

Во Македонија во вториот квартал годинава се регистрирани 6.687 слободни работни места. Како што објави денеска Државниот завод за статистика,

повеќе...

Стартап лидери од седум Балкански заедници работеа заедно за „BalkanChangeMakers“ викенд

Од 27-28 Август во Струга, Македонија за работниот „BalkanChangemakers“ викенд се собраа шеснаесет учесници, претставници од Албанија, Бугарија, Босна и

повеќе...

Македонци од САД пријавиле измама за авиобилети за повеќе од 270.000 денари

Двајца Македонци кои живеат во Индијана, САД, пријавиле во прилепската полиција дека се измамени од сопственичката на туристичката агенција „Сториа

повеќе...

Средба Заев Орав: На Македонија и се потребни регуларни избори во декември

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев придружуван од заменик претседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар Оливер Спасовски денеска се сретна со

повеќе...