Иванов: Нашите институции се подготвени за можен втор бран на мигранти

Претседателот на Република Македонија и врховен командант на вооружените сили Ѓорге Иванов, во придружба на началникот на Генералштабот на АРМ,

повеќе...

Откриени измами и мигранти и запленети девизи, цигари, техничка стока, додатоци на исхраната и друго

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија 2 царински измами, двајца илегални патници и повеќе обиди за криумчарење, при

повеќе...

Приведени 80 мигранти кои нелегално влегле во Македонија

Изминатите 24 часа, македонските безбедносни сили привеле 80 мигранти кои нелегално влегле во Македонија, информираат од Регионалниот центар за управување

повеќе...

Македонија доби хуманитарна помош од Бугарија за мигрантите кај Табановце

Министерката за труд и социјална политика д-р Фросина Ташевска-Ременски оствари средба со Анжелина Тотева началник на политичкиот кабинет на премиерот

повеќе...

Иванов: Мора да се стави крај на политичката криза и на погубната политичка поделеност во Македонија

„Испраќање јасна порака дека мигрантските коридори се затворени, создавање услови за мир и стабилност и одржлив економски развој во земјите

повеќе...