Ристовски во посета на училиштето „Јосип Броз Тито“ во струшкото село Мислешево

Заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски денеска беше во посета на струшкото село Мислешево, при што направи обиколка

повеќе...

Осветен храмот Преполовение во Мислешево, Струга

Денес во Седмата недела по Педесетница и на празникот на преподобниот Сисој Велики, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј, во

повеќе...

Пронајдени садници марихуана во атарот на Мислешево

Насад со засадени седумнаесет садници марихуана, деновиве пронајде криминалистичката полиција од полициската станица во Струга. Посевите со марихуана, се засадени

повеќе...

Кривична пријава за охриѓанка поради узурпација на недвижност

Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против В.К.В.(44) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација

повеќе...