Општинскиот совет за безбедност со апел за одговорно учество во сообраќајот

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел до сите учесници во сообраќајот за внимателно, дисциплинирано, совесно и

повеќе...

Викендов стартува традиционалното 24-то моторели „Македонија независност 2015“

Денес, во просториите на АМС директорот Марјан Спасески имаше прием на организаторите на 24-тото традиционално меѓународно рели „Македонија независност 2015”.

повеќе...

„Безбедно на мотор“ – заедничка патрола од полициски службеници и моторциклисти

Во рамките на превентивната кампања „Безбедно на мотор“, вчера Секторот за внатрешни работи Охрид реализира заедничка патрола составена од полициски

повеќе...

Македонија земја домаќин на мото-тура за претставници на Магазинот „Motociclismo” од Италија

Денес, Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оддржа прес конференција на која објави дека имаме задоволството Македонија да биде

повеќе...