Македонскиот накит низ вековите на изложба во Археолошкиот музеј

По повод Меѓународниот ден на жената, Археолошкиот музеј на Македонија денеска ќе ја отвори за јавност изложбата „Накитот низ вековите

повеќе...

Запленети златен накит, лекови, цигари, девизи и друго

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија една царинска измама и значителен број обиди за криумчарење, при што привремено

повеќе...

Приведени тројца албански државјани во обид да прошверцуваат накит и часовници надвор од државава

ОПКМСР при Регионалниот центар за гранични работи-Север до Основното јавно обвинителство Скопје, ќе биде поднесена кривична пријава против лицета A.Г.

повеќе...