Ликовна работилница „Цвеќе на мирот“ за истакнат просветен работник на годината – 2017

Денес во ООУ „Братство единство”, Охрид се одржа Ликовна работилница „Цвеќе на мирот“. Настанот беше посветен за добитникот Истакнат просветен

повеќе...

Ангелоска: Воведуваме нов модел на отворена и услужна локална самоуправа, општина за сите

Kандидатката за советничка од СДСМ, Живка Ангелоска, денес одржа прес-конференција, на која истакна дека граѓаните имаат право да добиват навремени, евтини

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме продолжување на изградбата и завршување на автопатот Охрид – Кичево до крајниот рок

„Во пресрет на преубавата по обичај, летна туристичка сезона, во Охрид, денес се наоѓаме на трасата од автопатот Охрид –

повеќе...

Литургија за празникот „Слегување на Светиот Дух – Духовден (Св.Троица) – Педесетница“

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 4ти јуни (недела), во црквата „Света Троица“ (населба Црногорци) – Охрид ќе

повеќе...

Во Охрид ќе се одржи Годишната средба на ИПА 2 Механизмот за граѓанските организации

Центарот за европски стратегии ЕВРОТИНК, Центарот за истражување и информирање за животната средна Еко-свест, Реактор – истражување во акција и

повеќе...

Партерно се уредува „Светијонската куќа“ во Велгошти

Деновиве ЈП „Градски гробишта“ започна со работни активности за партерно уредување на „Светијонската куќа“ во Велгошти. Површината што се уредува

повеќе...