„Despacito“ – Нова атрактивна плажа во населба Свети Стефан

„Despacito“ е нова атрактивна плажа која се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан, Охрид во близина на Националниот ресторан Македонска куќа од

повеќе...

Почнува најсилното издание на Green beach festival – најголемиот фестивал на електронската музика кај нас

Сѐ е подготвено за седмото издание на најголемиот фестивал на електронската музика кај нас, GREEN BEACH FESTIVAL кој ќе се

повеќе...

Повеќе од 10 артисти ќе се запишат во програмата за 30 и 31 јули на плажата Парк во Охрид

GREEN BEACH FESTIVAL, грандиозниот фестивал на електронската музика и годинава е подготвен да ги пречека илјадниците фанови желни за незаборавна

повеќе...

Општината со апел до охриѓани да ги отстранат пловните објекти од плажата Сараиште

Општина Охрид, упатува апел до сопствениците на пловните објекти истите да ги отстранат од брегот кај плажата „Сараиште“ со цел

повеќе...