Невреме во Албанија – исклучена струја, поплавени куќи, блокирани автопатишта

Лошото време и обилните врнежи од дожд што синоќа и утрово зафатија делови од Албанија предизвикале прекин на електричната енергија

повеќе...

Учениците од поплавените подрачја ќе добијат училишен прибор

Учениците од поплавените подрачја ќе добијат училишен прибор кој до училиштата ќе биде дистрибуиран во наредните денови. Мерката ја најави

повеќе...

Исплатени зголемените социјални надоместоци во поплавените региони

Шестотини и педесет семејства од поплавените подрачја приматели на парични надоместоци за права од областа на социјалната и детската заштита

повеќе...

Почна исплатата на авансната помош за поплавените

Почна авансното обесштетување на семејствата од поплавените подрачја. Вкупно 2.154 лица, кои беа опфатени во евиденцијата на Комисијата за проценка

повеќе...

Тодоров: Во поплавените подрачја нема епидемија

Нема заразни заболувања во поплавените подрачја во скопско, изјави вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров. Тој истакна дека досега

повеќе...

Собрани 23.110 денари на хуманитарната забава во пабот „Даблин“ за поплавените подрачја

На вчерашната хуманитарна забава во организација на Охрид Денес, која се одржа во ирскиот паб Даблин беа собрани 13.110 денари

повеќе...

Тодоров: Полицајците и војниците си го ризикуваа животот и ја пребараа секоја педа во поплавите

Штетата ќе биде надоместена, нам не боли што во невремето животот го изгубија 22 луѓе, вели вицепремиерот и министер за

повеќе...