Започна реализацијата на Проектите поддржани од Светска банка

Со почеток на градежните активности за реконструкција на улицата „Питу Гули“ денеска официјално беше означен почетокот на реализацијата на проектите

повеќе...

Министерот Ивановски на Светскиот конгрес за мобилна технологија во Барселона

Министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, од 2 до 5 март 2015 година, ќе учествува на Светскиот конгрес

повеќе...

Градоначалникот Бакрачески и Фуере разговараа за светска промоција на Охрид

Градоначалникот Никола Бакрачески и поранешниот евроамбасадорот во Република Македонија Ерван Фуере , синоќа во„ Куќата на Уранија“ имаа работна средба

повеќе...

„Форбс“: Македонија најдобра во регионот, а 31-ва во светот за водење бизнис

Македонија е рангирана на 31 место меѓу 146 држави во светот во најновиот извештај на американскиот економски магазин „Форбс“ за

повеќе...