Намален бројот на сообраќајни незгоди во Охрид

Воспоставување стабилен режим во сообраќајот за време на летната туристичка сезона, беше една од главните мерки и заложби на полициската

повеќе...

Повредено едно лице во сообраќајка на патот Охрид – Свети Наум

На 17.06.2017 година во 17:40 часот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“

повеќе...

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка на патот Охрид – Свети Наум

Вчера околу 15:40 часот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, случена е сообраќајна незгода помеѓу ТМВ „Фиат Фиорино“ со охридски регистерски

повеќе...