Охрид домаќин на ракометниот Фајнл Фор турнир за кадетки

Завршниот ракометен турнир во Кадетска женска конкуренција (генерација 2000 и помали) ќе се одржи во салата „Билјанини Извори“ во Охрид

повеќе...

Започна изградбата на нова спортска сала во Лабуништа

Министерот за образование и наука Пиштар Лутфиу, заменик министерот Спиро Ристовски и министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски присуствуваа

повеќе...

Победа на РК „Охрид 2013“ против РК „Работнички“

Ракометарите на „Охрид 2013“ забележаа победа против „Работнички“ во Спортската сала „Билјанини Извори“ во Охрид. Во цврст натпревар, охриѓани прикажаа подобра

повеќе...

Висока победа на РК Охрид 2013 против РК Прилеп 2010

Ракометарите на Охрид 2013 вечерва забележаа висока победа против тимот на Прилеп 2010. Во Спортската сала „Билјанини Извори“, охридските ракометари

повеќе...

МЗТ Скопје го освои Хуавеј Супер Купот со убедлива победа над вечниот ривал Работнички

Актуелниот шампион МЗТ Скопје е освојувач на првиот трофеј во новата сезона од Мак Баскетот, пехарот во Хуавеј Супер Купот.

повеќе...

Македонија убедлива и против Украина

Уште еден убедлив триумф на македонската сениорска кошаркарска репрезентација на турнирот во Охрид. Синоќа во салата „Билјанини извори“ нашата најдобра

повеќе...

Откриени неправилности во работењето на пет обложувалници на подрачјето на СВР Охрид

Со цел контрола врз нелегални обложувалници, вчера заедничка координирана акција, СВР Охрид реализира со УЈП. Контрола беше извршена во дваесет

повеќе...