Започна летниот фудбалски камп на школата за фудбал на ФК Барселона

Започна летниот фудбалски камп на школата за фудбал на ФК Барселона. Во една одлична фудбалска атмосфера, под раководство на врвните

повеќе...

Натпреварот Вардар – Фенербахче ќе биде организиран по примерот на УЕФА Супер-Купот

Натпреварот помеѓу Вардар и Фенербахче кој што ќе се игра утре (четврток) со почеток во 20:00 часот на „Телеком Арената“,

повеќе...

Градоначалникот Бакрачески во обиколка на фудбалскиот терен со вештачка трева

Градоначалникот Никола Бакрачески, денес на лице место , констатираше како се одвиваат градежните активности за изградба на теренот за фудбал

повеќе...