ДЗС: Угостителските услуги во февруари пониски за 0,1 отсто

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените на угостителските услуги во февруари 2017 година, во споредба со

повеќе...

Утре во ФТУ ќе се одржи крводарителска акција „Разбуди го крводарителот во себе!“

Црвен крст Охрид ги заокружува активностите во делот на крводарителството насочени кон прибирање на доволни количества на крвни единици за

повеќе...

Компанијата „Камфуд“ во преговори со познат хотелски бренд за изградба на супер модерен хотел во Охрид

Македонската компанија „Камфуд“ е во напредна фаза во преговорите со еден од најреномираните светски хотелски брендови за изградба на хотел

повеќе...

ОУТУ „Ванчо Питошески“ дел од Детските Рацинови средби

Учениците од охридските училишта постигнаа голем успех на поетската манифестација „49 Детски Рацинови средби“, која се одржа во организација на клубот

повеќе...

По четврти пат одржана манифестацијата „Охридска софра 2016“

Со палењето на ѓомлезарските огнови, утринава во 8 часот, на просторот до манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во селото Скребатно,

повеќе...