Вардар и Еурофарм Работник ќе играат во ракометниот Суперкуп на Македонија

Во вторник (12 септември) со почеток од 17:00 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје ќе се одигра Македонскиот Суперкуп

повеќе...

Финалето од фудбалскиот Куп на Македонија на 17 Мај на стадионот Младост во Струмица

ФФМ, клубовите финалисти и МВР на заеднички состанок ги договорија деталите околу организацијата на натпреварот и преземените мерки за финалето

повеќе...

Извлечени полуфиналните двојки од ракометниот Куп на Македонија

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки во машка и женска конкуренција за Купот на Македонија

повеќе...

Вардар освојувач на ракометниот Куп на Македонија и во машка и во женска конкуренција

Со победите против ривалот Металург во финалните натпревари во Купот на Македонија, Вардар се закити со престижниот трофеј и во

повеќе...

МЗТ Скопје го освои Хуавеј Супер Купот со убедлива победа над вечниот ривал Работнички

Актуелниот шампион МЗТ Скопје е освојувач на првиот трофеј во новата сезона од Мак Баскетот, пехарот во Хуавеј Супер Купот.

повеќе...

Македонските одбојкари го освоија второто место во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација претрпе пораз од Словенија во финалето од Европската лига, со што Македонија го освои второто место во Европската

повеќе...

МЗТ Скопје ќе игра против Куманово во финалето од кошаркарскиот Плеј-оф

Актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје ја продолжува борбата за одбрана на титулата. МЗТ Скопје во четвртото финале по ред ќе

повеќе...