Одржан завршниот митинг на СДСМ и коалицијата во Белчишта

Денес во Домот на Културата во Белчишта се одржа завршниот митинг на Коалицијата „Живот во Македонија” предводена од Социјалдемократскиот Сојуз

повеќе...

Утре во Белчишта ќе се одржи завршен митинг на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија”

Утре ќе се одржи завршниот митинг на Коалицијата „Живот во Македонија” предводена од Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија. Митингот е закажан во

повеќе...

СДСМ Дебрца: Еколошка бомба во Белчишта – фекалните води се испуштаат во Матицата Сини Вирој

ОО на СДСМ Дебрца испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Градоначалникот на општина Дебрца, Игор Трајкоски за време на

повеќе...

Фудбалското игралиште за голем фудбал во Белчишта добива нов изглед

Градоначалникот на Општина Дебрца, Игор Трајкоски изврши увид во с. Белчишта, Општина Дебрца, каде што се одвиваат градежни активности околу

повеќе...

Средба помеѓу наставници и ученици од ОУ „Дебрца“ и „Нури Мазари“

Во рамките на проектот за Меѓуетничка интеграција во образованието на Р. Македонија денес во просториите на училиштето ОУ„Дебрца“ с. Белчишта

повеќе...

Поставен камен темелник за реконструкција на фудбалското игралиште во Белчишта

Градоначалникот на Општина Дебрца Игор Трајкоски заедно со претставници од фудбалскиот клуб од с. Белчишта, денеска го означија почетокот на

повеќе...

Потпретседателот на СДСМ помеѓу жителите на Дебрца

Потпретседателот на СДСМ и дополнителен министер за имформатичко општество и администрација Александар Кирацовски денеска беше помеѓу жителите од населените места Лешани,

повеќе...

Денот на шегата го одбележаа и основците од Дебрца

Во рамките на проектот за Мултиетничка интеграција во образованието и склучениот партнерски договор помеѓу училиштата ЦОУ„Дебрца“ с. Белчишта и ОУ „Нури

повеќе...

Започна реконструкцијата на регионалниот пат Ботун-Белчишта

Започна реконструкцијата на регионалниот пат од Ботун до Белчишта. Се реконструира регионалниот пат од Ботун до Белчишта во должина од 1600

повеќе...