Одиграно третото коло од футсал лигата за основни училишта

Денес во рамките на училишните спортски лиги  за основни и средни училишта, Сојузот за училишен спорт Охрид  под покровителство на

повеќе...

Основните училишта играа баскет по повод Интернационалниот ден на спортот за развој и мир

Денес во рамките на училишните спортски лиги и во чест на Интернационалниот ден на спортот за развој и мир, Сојузот

повеќе...

Охрид домаќин на ракометниот Фајнл Фор турнир за кадетки

Завршниот ракометен турнир во Кадетска женска конкуренција (генерација 2000 и помали) ќе се одржи во салата „Билјанини Извори“ во Охрид

повеќе...

Мишев: Во отсуство на проекти и конректни решенија, СДСМ одржува несекојдневна, помалку чудна прес конференција

Во врска со денешната прес-конференција на ОО на СДСМ Охрид, со реакција излезе и директорот на ЈП „Билјанини Извори“, Ристе

повеќе...