Кривична пријава за жител од Лешани кој ја претепал својата жена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при семејно насилство“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против

повеќе...

Туристи се пожалиле на труење од храна што ја конзумирале во струшки хотел

Вчера околу 09:35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени:

повеќе...

Тодоров: Над 5,5 милиони евра за опрема и инфраструктура во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид

Продолжува големиот инвестициски циклус во нова медицинска опрема за јавните здравствени установи низ државата, кој е во вредност од 33

повеќе...

Тунтев: Состојбите во охридското здравство се катастрофални, посебно во Општата болница

Состојбите во охридското здравство се катастрофални, а тоа посебно важи за охридската Општа болница. Условите во охридската болница се очајни,

повеќе...

Василевски: Еден од најзначајните проекти од здравствената област за Охрид е унапредување на условите на „Св. Еразмо“

ВМРО -ДПМНЕ посветено работи на унапредувањето на здравствениот систем, при што врвен приориет претставува подигнување на квалитетот на здравствените услуги

повеќе...

Охриѓанката која ја бара својата биолошка мајка, тврди дека е заведена како „мртво бебе“

Триесет и едногодишната жена, која е родена во Охрид, а посвоена во Скопје, е во потрага по својата биолошка мајка.

повеќе...

Бакрачески: Заводот за кардиоваскуларни заболувања од Охрид бележи тренд на постојан раст и развој

Заводот за кардиоваскуларни заболувања од Охрид е една од поуспешните приказни во системот на јавно здравство на Р.Македонија и институција

повеќе...

Арнаудов и Василевски: ЈЗУ Општа болница е една од најсовремените болници во регионот

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ како и во изминатиов период, така и во периодот кој следи од програмата „Реално“, многу проекти

повеќе...