Потпишан Договор за соработка помеѓу Регулаторните комисии за енергетика на Македонија и Бугарија

Денес во Скопје се потпиша Договор за соработка помеѓу Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија (РКЕ) и Регулаторната комисија

повеќе...

Свечено потпишување на договори со грантистите од АБД Грант шемата

Постојаната работна група за регионален рурален развој (СВГ) утре во Ресен свечено ќе ги потпише договорите со грантистите од Вториот

повеќе...

Нови шест специјалистички ординации склучија договор со ФЗОМ

Фондот за здравствено осигурување на Македонија склучи договори со шест нови специјалисти во четири градови во државата кои станаа дел

повеќе...

Пратениците ги изгласаа измените на Изборниот законик

Пратениците синоќа со 92 гласа „за“, три „против“ и еден „воздржан“ по скратена постапка ги изгласаа измените на Изборниот законик

повеќе...

Што договорија партиите: Нов уредник на МТВ, ад хок тело за медиуми и поддршка за СЈО

Делегацијата на Европската Унија во Македонија на својата веб-страница го објави договорот што го постигнаа четирите политички партии. Во договорот

повеќе...

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ бара причина да нема договор, бегаат од фер избори

Изјава за медиуми Радмила Шекериснка, заменик претседателка на СДСМ Медиуми: Дали има некакви конкретни предлози? Шекериснка: Не би сакала да

повеќе...

Договор нема партиите викендов ќе размислуваат за понудените опции

Претставниците на политичките партии и денеска не постигнаа договор на преговорите кои во резиденцијата на Европската Унија во Пржино започнаа

повеќе...

Потпишана административната спогодба за спроведување на Договорот за социјално осигурување меѓу Македонија и Албанија

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов денес оствари работна средба со својот албански колега, министерот за млади и

повеќе...