Кривична пријава за жител од Лабуништа кај кого било пронајдено нелегално оружје

ПС Струга поднесе кривична пријава против А.Ш. (25) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело

повеќе...

Кривична пријава за стружанец кај кого била пронајдена дрога

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело,„неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и

повеќе...