Шкендија ќе игра против Милан, Вардар против Фенербахче во плеј-офот за Лигата Европа

Денес во седиштето на УЕФА во Нион беа извлечени паровите за плеј-оф натпреварите од Лигата Европа. Шкендија ќе игра против

повеќе...

Работнички надвор од игра, Шкендија оди во следната фаза од Лигата на Европа

Работнички ја заврши овогодишната одисеја во натпреварувањата од квалификациите за Лигата на Европа. Работнички денес во гости во Белорусија претрпе

повеќе...

Владин тим во Брисел го претстави напредокот во Македонија пред издавањето на извештајот на ЕК

Министерката за информатичко општество и администрација Марта Арсовска-Томовска, заедно со заменик-министерот за правда Биљана Бришковска-Бошкоски и државниот секретар за европски

повеќе...

Претседателот на СДСМ Заев учествуваше на Мониторинг комисијата на Советот на Европа

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денес, на покана на Мониторинг комисијата на Советот на Европа учествуваше на состанокот на Комисијата

повеќе...

Шкендија, Работнички и Силекс ги добија противниците во квалификациите за Лигата Европа

Шкендија, Работнички и Силекс ги добија противниците во квалификациите за Лигата Европа. Шкендија ќе игра против Краковија од Полска, Силекс

повеќе...