Одиграно третото коло од футсал лигата за основни училишта

Денес во рамките на училишните спортски лиги  за основни и средни училишта, Сојузот за училишен спорт Охрид  под покровителство на

повеќе...

Футсал А репрезентацијата на квалификациски турнир во Казахстан за пласман на ЕП 2018

Македонската репрезентација во футсал се подготвува за квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство 2018 година во Словенија. Репрезентативците и

повеќе...

Македонската футсал репрезентација ќе одигра три контролни средби со Хрватска

Од 23 до 27 март македонската футсал репрезентација ќе одигра три контролни средби со репрезентацијата на Хрватска. Термините за нивното

повеќе...

Македонската футсал репрезентација ќе одигра два контролни натпревари против БиХ

Футсал репрезентацијата на Македонија на 23 и 25 март со почеток од 18:00 часот на гостински терен ќе одигра два

повеќе...

Управниот одбор на ФФМ ја констатираше оставката на Скендеровски

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница ја констатираше оставката на селекторот на А футсал репрезентацијата на

повеќе...

Скендеровски го објави списокот на играчи за квалификацискиот футсал турнир за СП

Селекторот на А футсал репрезентацијата Васко Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе бидат дел од македонската репрезентација на

повеќе...

Футсал репрезентацијата на Македонија ги одигра двата контролни натпревари со Шпанија

Футсал А репрезентацијата на Македонија ги одигра двата контролни натпревари против Шпанија на гостински терен. Македонија и на двата натпревари

повеќе...

Железарец обезбеди историски пласман во елитната фаза од УЕФА натпреварувањето

Екипата на КМФ Железарец во последното коло од групата 4 во рамките на групната фаза на Уефа футсал купот славеше

повеќе...

Македонската футсал репрезентација во квалификациска група со Италија и Словачка

Футсал репрезентацијата на Македонија ги доби противниците во квалификациите за Светското Првенство кое ќе се одржи во Колумбија во 2016

повеќе...