Комуналец од Кичево изведува градежни активности на тротоарите во Охрид

Во шпицот на летната туристичка сезона, надлежните работат на тротоарот на булеварот „Туристичка“, на потегот од улицата „Јане Сандански“ до

повеќе...

Во два одвоени случаи поднесена кривична пријава за лица кои бесправно граделе

ПС Струга поднесе кривична пријава против А.А. (36) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно

повеќе...

Во Охрид ќе се градат Конгресен центар, катни гаражи и други капитални проекти

До крајот на 2016-та и во првата половина на 2017-та во Охрид ќе започнат да се градат повеќе капитални објекти

повеќе...

Вевчанец заработи кривична пријава поради узурпација на недвижности и бесправно градење

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“ полициската станица од Струга поднесе

повеќе...