Хет-трик на Несторовски – најдобриот стрелец во хрватската лига оваа сезона

Илија Несторовски постигна хет-трик за Интер Запрешиќ во победата од 4:2 против тимот на Осиек. Најпрво, тој го отвори резултатот

повеќе...