Ученици од ОУ „Христо Узунов“дел од Балканското првенство во карате во Турција

Тројцата  ученици во ОУ„Христо Узунов“, каратистите Мартина Петреска, Симон Петрески и Горан Вранишкоски како дел од државната репрезентација заминаа на Балканското првенство во

повеќе...

Освојувачите на медали на ЕП во карате на прием во Агенцијата за млади и спорт

Освојувачите на медали на ЕП во карате во придружба на своите колеги репрезентативци, тренери и селектори, беа на прием во

повеќе...

Каратистите ќе учествуваат на Европско во Турција

Агенцијата за млади и спорт е повторно местото од каде Македонската карате репрезентација заминува на Европскиот шампионат во Коџа Ели,

повеќе...

Македонските каратисти ќе учествуваат на Европско првенство во Софија

Карате репрезентацијата на Македонија ќе земе учество на Европското првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У-21, кое ќе се

повеќе...

Македонските каратисти се вратија од Kипар со шест медали

Агенцијата за млади и спорт организира прием за каратистите по повод одличниот успех 43-то по ред Европско првенство во карате

повеќе...

Прес-конференција на каратистите пред стартот на ЕП У21 во Кипар

Куќата на спортот беше повторно почетна стартна точка на македонските каратисти кои од 5 февруари до 7 февруари ќе учествуваат

повеќе...

Агенцијата за млади и спорт ги испрати младите каратисти на светско првенство

Денес во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа прес-конференција по повод претстојниот настап на Македонската кадетска и

повеќе...