Скопјанец крадел од возила на паркинзите кај Св.Наум и кај Музејот на вода

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Д. (30) од

повеќе...

Стружанец крадел алкохолни пијалоци од маркети

Поради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против

повеќе...

Кривична пријава за кичевчанец поради извршени кражби во куќи и деловни простории

Поради постоење основи на сомнение за сторени четири казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против

повеќе...

Кривично пријавени 19 годишен скопјанец и уште едно малолетно лице за неколку тешки кражби

СВР-Скопје поднесе кривична пријава против Ш.Г. (19) и едно малолетно лице на возраст од 16 години од Скопје поради основано

повеќе...

За еден месец 20 годишник од Скопје “организирал“ и извршил четири тешки кражби и едно разбојништво

СВР-Скопје поднесе кривична пријава против А.М.(20) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил пет кривични дела од кои

повеќе...

Кривична пријава за лице сторител на повеќе тешки кражби

СВР-Скопје по превземените дополнителни мерки и активности, до надлежното ОЈО поднесе уште две кривични пријави против О.А.(21) од Кавадарци со

повеќе...

Утре трибина „Превенција од провални кражби и разбојништва во златарници и менувачници“

„Превенција од провални кражби и разбојништва во златарници и менувачници“ е темата на трибината што, по иницијатива на СВР Охрид

повеќе...