Вардар и Еурофарм Работник ќе играат во ракометниот Суперкуп на Македонија

Во вторник (12 септември) со почеток од 17:00 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје ќе се одигра Македонскиот Суперкуп

повеќе...

Одиграно 1/16-финалето од фудбалскиот Куп на Македонија

Денес се одиграа натпреварите од 1/16-финалето од фудбалскиот Куп на Македонија. Постигнати беа следните резултати: Беласица  1:3  Пелистер Борец  4:0

повеќе...

Финалето од фудбалскиот Куп на Македонија на 17 Мај на стадионот Младост во Струмица

ФФМ, клубовите финалисти и МВР на заеднички состанок ги договорија деталите околу организацијата на натпреварот и преземените мерки за финалето

повеќе...

Извлечени полуфиналните двојки од ракометниот Куп на Македонија

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки во машка и женска конкуренција за Купот на Македонија

повеќе...

Одиграни првите дуели од полуфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија

Денес се одиграа првите дуели од полуфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија. Постигнати беа следните резултати: Вардар  1:3  Шкендија Брегалница

повеќе...

Интензивни подготовки на ФФМ за УЕФА Супер Купот Скопје 2017

Фудбалската федерација на Македонија интензивно работи на подготовките за УЕФА Супер Куп натпреварот кој го организира на Националната арена во

повеќе...

Познати четвртфиналните двојки од кошаркарскиот Лимак Куп на Македонија 2017

Денес во просториите на Македонската кошаркарска федерација во присуство на медиумите и претставниците на клубовите беше одржана ждрепка за извлекување

повеќе...

„Лимак Купот на Македонија 2017“ ќе се одржи од 17 до 19 февруари во Кавадарци

Организаторот Лимак Холдинг и Македонската Кошаркарска Федерација одлучија Купот на Македонија 2017 да се одржи во Кавадарци во спортската сала

повеќе...