Македонската одбојкарска репрезентација се пласира во финалето од Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација забележа победа против домаќинот на Ф4 финалниот турнир од Европската лига – Данска. Данска поведе со 2-0

повеќе...

Сигурна победа на македонските одбојкари против Албанија

По синоќешната победа од 3-0 против Азербејџан, македонската одбојкарска репрезентација денес забележа уште една победа во рамките од натпреварите од

повеќе...

ОУ „Братство Единство“ победник на финалниот турнир во одбојка од училишните спортски лиги

На ден 16.05.2017 во рамките на училишните спортски лиги на сојузот за училишен спорт Охрид под покровителство на Локалната самоуправа

повеќе...

Одигран турнир во одбојка во рамки на училишните спортски лиги за основни училишта

Вчера (10.05.2017) во рамките на училишните спортски лиги, Сојузот за училишен спорт Охрид под покровителство на Локалната самоуправа Охрид организираше

повеќе...

Одбојкарската репрезентација на Македонија и оваа година поразена во финалето

Одбојкарската репрезентација на Македонија со сребро ги заврши натпреварите во Европската лига. Во финалето Македонија претрпе пораз со 0:3 од

повеќе...

Одбојкарите повторно во финале од Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација повторно успеа да се пласира во финалето од Европската лига. Во мошне возбудлив и тесен натпревар Македонија

повеќе...

Македонија ќе игра против Австрија во полуфиналето од Европската одбојкарска лига

Македонската репрезентација повторно успеа да се пласира во Ф4 од Европската одбојкарска лига. Оваа година натпреварите од Ф4 ќе се

повеќе...

Македонската одбојкарска репрезентација во поход кон нови успеси

Македонската одбојкарска репрезентација која минатата година ја израдува целата македонска јавност со сребрениот медал освоен во финалето на CEV Европската

повеќе...

Доделени плакети на Амбасадорите на македонскиот спорт

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денес свечено им додели плакети на Амбасадорите на спортот Кире Лазаров, Андон

повеќе...