Подводна еко-патрола

За време на снимањето на подводни сцени од  WebOhrid Aquatic, затекнавме многу отпад. Истиот беше собран од наша страна и

повеќе...

Трајкоски: СДСМ e против спроведување на референдум за изградба на регионална депонија во Дебрца

Градоначалникот на Општина Дебрца, Игор Трајкоски, денес во изјава за медиумите  истакна: „Согласно ингеренците кои ми ги дава градоначалничката функција

повеќе...

Во среда ќе се подигнува кабаст отпад во Косел, Вапила и Ливоишта

ЈП „Охридски Комуналец”- Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден 31.05.2017 год.(среда) ќе организира акција за подигнување

повеќе...

СДСМ: Повикуваме веднаш да се најде решение за пожарот што се појави на локалитетот Мауцкер

ОО на СДСМ Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Повикуваме веднаш да се најде решение за пожарот што

повеќе...