Се обновува оштетената ограда околу ОУ „Св.Климент Охридски“

Деновиве ЈП„Градски пазар“ во ОУ„Св.Климент Охридски“ започна со обновување на оштетената ограда околу училиштето. „Посебен акцент се стави на спортското

повеќе...

Се санираат заштитните огради на спортските и детски игралишта во Охрид

Градежно-оперативните екипи нa ЈП „Градски пазар“ деновиве активно работат на санација на металните заштитни огради на детските и повеќенаменските спортски

повеќе...

АХВ: На пазарот во Македонија нема небезбедни сокови за деца

Агенцијата за храна и ветеринарство најостро ги демантира наводите изнесени во вчера објавениот напис на порталот centarnews.net со наслов “Внимавајте:

повеќе...

Богата понуда за Бадник во и вон тезгите во Охрид

Посно, но сепак богато и вкусно. Преполните тезги ги натераа останатите продавачи да ги „окупираат“ тротоарите и останатите прометни места.

повеќе...

Заев на Бит Пазар и во старата чаршија: Почит, верба и силна поддршка

Со голема почит и силно изразена поддршка за промени, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, беше пречекан од граѓаните, занаетчиите, дуќанџиите

повеќе...