ПОПГМ: Македонија победи – граѓаните гласаа за живот за сите

Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОПГМ), го поздравува изборниот триумф на коалицијата „За живот во Македонија“. Во

повеќе...

Трајкоски се сретна со претставници од Сојузот на борци и Здружението „Мобилност“

Актуелниот градоначалник на Општина Дебрца Игор Трајкоски, кој е кандидат на коалицијата „За подобра Македониjа”, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денес оствари

повеќе...

ПОПГМ: „Аргументите ја осветлуваат вистината“ за криминалите на Драги Аргировски, почестен со прием кај претседателот Иванов

Партијата на обединети пензионери и граѓани на Република Македонија (ПОПГМ) испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Претседателот на Република

повеќе...

Меѓугенерациска средба помеѓу учениците од ОУ „Живко Чинго“ и охридските пензионери

Во Основното училиште „Живко Чинго“ во Велгошти се одржа Меѓугенерациска средба помеѓу учениците и пензионерите од Месниот огранок. Меѓугенерациската средба

повеќе...

„Подари цвет – разубави свет“ – учениците од ОУТУ „Ванчо Питошески“ ги посетија жените пензионерки

По повод 8 Март – Денот на жената, под мотото „Подари цвет – разубави свет“ учениците од ОУТУ „Ванчо Питошески“

повеќе...

„Повелба на Република Македонија“ за Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија

Обраќање на претседателот Иванов на  свечената академија по повод 70 години од пензионерското организирање во Македонија и доделувањето на признанието

повеќе...

Спасов: Продолжува грижата за пензионерите

Во Радовиш денеска се одржуваат 21. Републички пензионерски спортски натпревари на кои учествуваат околу 500 пензионери кои се натпреваруваат во

повеќе...