Одржан завршниот митинг на СДСМ и коалицијата во Белчишта

Денес во Домот на Културата во Белчишта се одржа завршниот митинг на Коалицијата „Живот во Македонија” предводена од Социјалдемократскиот Сојуз

повеќе...

Димитриев: Владата ќе покаже лидерство, со изборите треба да заврши политичката криза

Во Собранието започна расправата за избор на новите министри согласно договорот од Пржино. Во Владата ќе седнат истите министри и

повеќе...

Обраќање на премиерот Емил Димитриев по повод 2 Август – Илинден

Обраќање на премиерот Емил Димитриев по повод 2 Август – Илинден Почитувани присутни, Почитувани претставници на Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија,

повеќе...

Премиерот Димитриев се сретна со евроамбасадорот Орав

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денес оствари средба со амбасадорот на Европската Унија во Република Македонија, Аиво

повеќе...

Димитриев на средба со членовите на ДИК

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев вчера попладне имаше средба со членовите на Државната

повеќе...

Заврши градбата на ПЕТ-Центарот, првите пациенти за девет месеци

Завршија градежните работи на објектот на Јавната здравствена установа Универзитетски институт ПЕТ-Центар, кој се наоѓа во близина на ГОБ „8

повеќе...

Собранието ја констатираше оставката на Груевски, СДСМ ја напушти седницата

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, ја констатираше оставката на премиерот Никола Груевски и престанок на мандатот на владата. Сега веќе

повеќе...

Нова странска инвестиција, ИКС Трејд влегува во Скопје, стотина вработувања

Меѓународна компанија која работи во делот на он-лајн тргување на светскиот девизен пазар од денеска е присутна во Македонија. Компанијата,

повеќе...