МД „Илинден“ – Тирана достави барање до претседателот Илир Мета за ревидирање на Законот за заштита на малцинствата

Македонското друштво „Илинден“ – Тирана и неговиот огранок за Голо Брдо, доставија барање до албанскиот претседател Илир Мета, во кое

повеќе...

Во тек е конкурсот за Школата за млади лидери на претседателот Иванов за 2017

Во тек е конкурсот за осмата по ред Меѓународна обука за млади лидери, што под покровителство на претседателот на Република

повеќе...

Заев: Иванов направи државен удар, веднаш да ја повлече одлуката и да го додели мандатот за формирање нова Влада!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес во изјава за медиумите истакна: „Ѓорге Иванов, со одлуката да не го додели мандатот

повеќе...

Коалициските партнери на СДСМ дадоа едногласна поддршка Заев да биде мандатар на новата Влада

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со претседателите на коалициските партнери на СДСМ. На состанокот сите партнери од

повеќе...

Груевски: На чекор сме до губење на работи кои нашите предци ги добиле со многу крв

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат клучна улога во кризата во Македонија.

повеќе...

Илчо Ѓорѓиоски реизбран за претседател на ФФМ

Илчо Ѓорѓиоски едногласно е реизбран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со четиригодишен мандат до 2021 година. На Редовното

повеќе...

Претседателот Иванов и дипломатскиот кор во посета на Вевчани

Претставниците на дипломатскиот кор, воените аташеа, претставници на меѓународни организации и почесните конзули во Република Македонија во рамки на традиционалниот

повеќе...

Иванов: Ние на Балканот го чувствуваме отсуството на ЕУ и на НАТО, што може да ја загрози стабилноста на Балканот

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денес во Струга приреди прием за претставниците на дипломатскиот кор, воените аташеа, претставници

повеќе...

Претседателот Иванов со честитка до припадниците на српската заедница по повод празникот Свети Сава

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод празникот Свети Сава упати честитка до припадниците на српската заедница во

повеќе...