Претседателот Иванов во Струга ќе приреди прием за претставниците на дипломатскиот кор

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денес во 19:00 часот во Струга ќе приреди прием за претставниците на дипломатскиот

повеќе...

Иванов на одбележување на празникот Богојавление – Водици во Велес

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов со сопругата г-ѓа Маја Иванова денеска присуствуваа на одбележувањето на големиот христијански празник

повеќе...

Груевски со честитка по повод празникот Рожденство Христово Божик

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски упати честитка по повод празникот Рожденство Христово Божиќ до Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска

повеќе...

Претседателот Иванов со сочувство до претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод нападот во Истанбул, упати изрази на сочувство до претседателот на Република

повеќе...

Новогодишно обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов

Новогодишно обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов „Почитувани граѓани на Република Македонија, Годинава што одминува сакаме што

повеќе...

Заев: Од 2017 почнуваме да го создаваме животот што го избравме!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев со Новогодишно обраќање до граѓаните: „Почитувани граѓани, 2017 ќе биде година на нашиот живот. Избравме

повеќе...

Претседателот Иванов со честитка до верниците кои го прославуваат Божиќ според Грегоријанскиот календар

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, упати честитка до сите христијански верници кои го прославуваат Божиќ според Грегоријанскиот календар.

повеќе...

Доделено признанието Орден за заслуги за Македонија на Факултетот за музичка уметност – Скопје

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов го додели признанието „Орден за заслуги за Македонија” на Факултетот за музичка уметност

повеќе...