ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните да се водат согласно законите по пријавата на граѓаните за дивоградба

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Ги повикуваме надлежните институции СВР Охрид, Градежниот инспекторат, Јавното обвинителство

повеќе...

Ногачески: Ветив и ветувам дека ќе бидам Градоначалник за сите

Новоизбраниот градоначалник на Општина Дебрца, Зоран Ногачески испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Почитувани граѓани на слободарска Дебрца, Од

повеќе...

ПОПГМ: Македонија победи – граѓаните гласаа за живот за сите

Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОПГМ), го поздравува изборниот триумф на коалицијата „За живот во Македонија“. Во

повеќе...

СДСМ Дебрца: Трајкоски, ајде кажи колку општински пари и додели на твојата сестра!?

ОО СДСМ Дебрца испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Трајкоски во изминативе четири години општинските пари наменети за финансирање

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Јован Стојаноски да одговорат зошто ја стопираа изградбата на автопатот Охрид-Кичево?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „СДС се неспособни и целосно неодговорни кон граѓаните. СДС во

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали прекинувањето на проектот за Центарот за култура значи живот за Охрид и охриѓани?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „ВМРО-ДПМНЕ бара од СДС веќе еднаш јавно да излезат и

повеќе...

СДСМ: Добро е што во ДПМНЕ во Охрид веќе сфатиле дека Јован Стојаноски ќе биде следниот градоначалник

ОО на СДСМ Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Добро е што во ДПМНЕ во Охрид веќе сфатиле

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Како ќе се грижи Ногачески за Општина Дебрца, кога кровот на неговиот дом е тотално распаднат

ОИШ ВМРО-ДПМНЕ Дебрца испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Кандидатот за градоначалник од СДС кој е завземен од небулозната

повеќе...