Народна банка предупредува за ризиците поврзани со ONECOIN и останатите „дигитални“ (крипто) валути

По добиени информации за постоење на дигитална (крипто) валута ONECOIN во која инвестираат и граѓаните на Република Македонија, Народната банка

повеќе...

Борко Ристовски член на Барселона во наредните две сезони

Македонскиот ракометен репрезентативен голман Борко Ристовски наредните две сезони ќе брани за гигантот Барселона. Тој потпиша две-годишен договор, а ќе

повеќе...

Стружанецот Костески ново засилување во редовите на Макс Струмица

Стружанецот Крсте Костески е новото засилување на ракометниот клуб Макс Струмица. Тој во претходните две и пол години бранеше за

повеќе...