СВР Охрид со безбедносни мерки за Водици

Со цел безбедно и непречено одвивање на манифестациите по повод верскиот празник Богојавление-Водици, Секторот за внатрешни работи Охрид ги презема

повеќе...

Со Божиќна песна низ охридските улици младите охриѓанчиња го најавија Христовото раѓање

По четврти пат, денес, децата пеејќи ја песната Вечниот бог низ охридските улици го најавија Христовото раѓање. Во годинешната Бадникова

повеќе...

Прекин во водоснабдувањето на ул.„Славеј Планина“ и дел од „Партизанска“

Од МЈП „Проаква“ РЕ „Водовод“ Охрид информираат дека денес поради интервенција на водоводна линија на ул.„Партизанска“, ќе има прекин во водоснабдувањето

повеќе...

Се реконструираат улиците во стариот дел на Охрид

Согласно програмата на Секторот за комунален развој, сообраќај и патишта, деновиве започна реконструкција на улицата „ Коста Абраш“. Поради изведувањето

повеќе...

Шахтите во Пештани – нагазни мини за автомобилите

Пештани „ја испрати“ и оваа летна туристичка сезона. Но, за жал, многумина ќе понесат и непријатни спомени од нивното патешествие низ

повеќе...

Прекин во водоснабдувањето на ул. „Партизански одреди“

Од МЈП„Проаква“ РЕ „Водовод“ Охрид, информираат дека денес поради интервенција на водоводна линија ќе има прекин во водоснабдувањето на ул.„Партизански одреди“

повеќе...