Подводна еко-патрола

За време на снимањето на подводни сцени од  WebOhrid Aquatic, затекнавме многу отпад. Истиот беше собран од наша страна и

повеќе...

Јавен повик за натпревар за најдобро видео во рамки на Националната кампања „Информирај се сега!“

Јавен повик за натпревар за најдобро видео во рамките на Националната кампања „Информирај се сега!“ Во рамките на Националната кампања „Информирај се

повеќе...

МОК и МКФ со преноси од натпреварите во организација на МКФ

Претседателот на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски, постигна договор со претседателот на Македонскиот Олимписки комитет (МОК) Васил Тупурковски за вршење

повеќе...

Работна средба на Агенцијата за аудиовизуелни медиумски услуги и Државната изборна комисија

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска беше домаќин на работната средба со членовите на Државната изборна комисија. Во

повеќе...

СДСМ: Докази од мега скандал – Груевски и Мијалков прислушувале 20 000 луѓе

Од денеска СДСМ и опозицијата го започнуваат проектот „ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА”. Целта е единствена – ДА ЈА ВРАТИМЕ СЛОБОДАТА И

повеќе...

ЛАБАВО ЛАВАБО го про​мовираат својот Прв ​сингл – „Во твојата ​улица“

Момците од Лабаво Лавабо, познати по својата креативност и динамичните настапи, го промовираат својот прв сингл! По големиот успех со

повеќе...

Аудиовизуелна лабораторија на Факултетот за драмски уметности

Во новата аудиовизуелна лабораторија  на Факултетот за драмски уметности веќе се работат дипломските филмови на студентите од неколку класи. Таа

повеќе...